Piparmētru tēja – dabas aizsardzība no hirsūtisma

Sievietes, kas cieš no hirsūtisma (palielināta ķermeņa apmatojuma) problēmas, mati aug ne tikai uz kājām vai bikini zonas. Tie aug vismazāk vēlamās vietās – uz sejas, vēdera, krūtīm. Hirsūtismu sievietēm izraisa neticamu diskomfortu vai pat nopietnas psiholoģiskas problēmas.

Hirsūtisma cēloņi meklējami androgēnu hormonā, kas ir gan vīriešiem, gan sievietēm. Kad šī hormona līmenis organismā palielinās, parādas problēmas ar apmatojumu, jo androgēns ir tas hormons, kas veicina matu augšanu.

Tātad, lai sekmīgi ārstētu hirsūtismu, vispirms nepieciešams samazināt androgēna daudzumu organismā, un tikai tad sākt ilgtermiņa depilācijas metodes – fotepilāciju vai lāzera depilāciju.

Jaunākie pētījumi liecina, ka androgēnu var veiksmīgi samazināt piparmētru (latīņu, Mentha) tēja – hormonu līmenis krītas jau pēc piecām dienām, katru dienu izdzerot divas tases piparmētru tējas.

Klasiskajā medicīnā pielieto divas metodes hirsutīsma ārstēšanai ar zāļu palīdzību, kuras kavē androgēna rašanos organismā, vai samazina organisma reakciju uz šo hormonu.

Sievietēm, kurām ir vidēja hirsūtisma intensitāte, piparmētru tēja var būt dabīga alternatīva, kā samazināt palielināto androgēna līmeni organismā.

Testēšanas laikā tēja tika gatavota šādi: viena tējkarote kaltētu piparmētru garšaugu, aplejot to ar verdošu ūdeni un atstājot ievilkties uz 5-10 minūtēm.

Piparmētru ietekmi uz matu augšanu padziļināti sāka pētīt pēc tā, kad atklāja, ka piparmētru ekstraksts var samazināt vīriešu libido (seksuālo tieksmi), un vēl otrreizējās seksuālā dzimuma pazīmes.

Avots: Scienceblog.com

Hirsūtisms (latīņu, hirsutus – matains) – pārmērīga matu augšana sievietēm, parasti pārmērīgas vīrišķo hormonu izdalīšanās dēļ. Hirsūtisms pats par sevi nav traucējums, bet gan simptoms, kas signalizē par veselības problēmām, it īpaši, ja tas notiek pēc pubertātes.