Kā izvēlēties sev piemērotāku fotoepilātoru?


Katru gadu tirgū parādās arvien jauni fotoepilātori. Palielinoties konkurencei, cenas paliek zemākas, un prece pieejamāka arvien vairākām cilvēku grupām, kas grib atbrīvoties no liekā apmatojuma uz ilgāku laiku. Noteikti arī Jūs esat iegādājušies sev fotoepilātoru vai arī tikai plānojiet to darīt. Tehnoloģijas atjaunojas, un mūsdienās var izvēlēties jau gana labu aparātu par pieņemamu cenu.

Uz ko tad ir jāpievērš uzmanība?

Ir vairāki kritēriji, kam būtu jāpievērš uzmanība:

 • Apstrādes zonas;
 • Zibšņu skaits;
 • Aplikatora laukums;
 • Starojuma ātrums;
 • Iespēja mainīt gaismas avota moduli;
 • Izmantot pirms un pēc sauļošanās.

Tātad, par visu pēc kārtas.

1. Apstrādes zonas

Pirmkārt, ir jāizlemj, kuru ķermeņa zonu Jūs plānojiet fotoepilēt (visu ķermeņi vai tikai konkrētas zonas). Ja, piemērām, Jūs gribat cīnīties tikai ar apmatojumu virs augšlūpas, jāņem vērā, vai fotoepilātoru var izmantot uz sejas. Dažiem fotoepilātoriem, tādiem kā Silk’n Flash&Go Luxx, komplektā papildus nāk speciāls uzgalis procedūru veikšanai uz sejas. Tās aplikators ir mazāks un paredzēts tieši priekš sejas vai citām mazākām ķermeņa zonām.

2. Zibšņu skaits

Zibsnis ir viens moments, kura laikā tiek apstrādāta konkrēta ķermeņa daļa. Zibšņu skaits, kas tiek izmantots visas procedūras laikā ir atkarīgs no cilvēka miesasbūves, fotoepilatora aplikatora laukuma un apstrādājamas ķermeņa zonas.

Informācijai! Vidējais izmantotais impulsu daudzums pie aplikatora laukuma 4 cm2 (vidējais miesas būves cilvēks):

 • augšējā lūpa – 6 zibšņi,
 • rokas – 96 zibšņi,
 • paduses – 46 zibšņi,
 • bikini zona – 51 zibsnis,
 • apakšstilbi – 82 zibšņi,
 • ciskas – 220 zibšņi.

Ja Jūs jau izlēmāt, kādas ķermeņa daļas plānojiet apstrādāt, Jums būs vieglāk arī paskaitīt, cik zibšņu Jums būs nepieciešams procedūras veikšanai. Ja problēmas zona ir tikai apmatojums uz sejas (virslūpa), tad Jums pietiks arī fotoepilātora ar 30.000 zibšņiem, bet ja plānojiet apstrādāt lielākas ķermeņa daļas, tad rekomendējam izvēlēties kādu no variantiem, kur zibšņu skaits nav mazāks par 100.000 zibšņiem, vai fotoepilātoru ar maināmo gaismas avotu.

3. Aplikatora laukums

Vārdu sakot, tas nozīmē, kādu ķermeņa laukumu var apstrādāt ar vienu fotoepilātora zibsni. Lielāks aplikatora laukums ļauj ērtāk apstrādāt lielāku ķermeņa laukumu. Pievērsiet uzmanību, ka, ne vienmēr procedūras būs ātrākas, ja aplikatora laukums lielāks – ļoti svarīgs rādītājs arī paša zibšņa ātrums.

4. Starojuma ātrums

Zibšņa ātruma mērvienība ir sekundes. Vidēji, esošajiem fotoepilātoriem tirgū, zibšņu ātrums ir robežās no 0.9 līdz 3.5 sekundēm. Ši gada sākumā visatrākais fotoepilātors tirgū – Silk`n Glide Xpress. Kā piemērs – ar šo fotoepilātoru visa ķermeņa apstrāde var aizņemt vien 20 minūtes, kur ar citām tirgū esošām ierīcēm procedūras ilgums var ilgs līdz pat stundai.

5. Iespēja mainīt gaismas avota moduli

Cena bieži ir atkarīga no iespējas mainīt gaismas avota moduļus. Ir fotoepilātori, kuriem var piepirkt klāt gaismas avotus, kad zibšņu skaits ir izbeidzies, un tā ir liela priekšrocība biežākiem fotoepilācijas procedūru izmantotājiem. Citiem cilvēkiem tas nav būtiski, ja ir paredzēts apstrādāt tikai vienu konkrētu ķermeņa daļu, un zibšņu skaits ir pietiekams bez gaismas avotu maiņas.

Tomēr mūsdienās maināmie gaismas avoti vairs nav liela prioritāte, tā kā jaunie fotoepilātoru modeļi piedāvājas ar lielu zibšņu skaitu (piemēram, 300.000 zibšņiem), kuru pietiks ļoti ilgam laikam.

6. Izmantošana pirms un pēc sauļošanās

Vēl nesen pie fotoepilācijas bija viens nosacījums – fotoepilācijas procedūras nevar veikt pirms un pēc sauļošanās (saule/solārijs). Būtu jāpaiet vismaz 1 mēnesim pēc sauļošanas procedūrām, un cilvēkiem, kuri regulāri sauļojas solārijā, fotoepilāciju veikt nerekomendē vispār. BET, pavisam nesen tirgū ir parādījies fotoepilātors (Silk’n Glide Xpress), kas mainīja visus noteikumus. Mazjaudas iestatījums (1) ir paredzēts īpaši drošai ierīces lietošanai pēc sauļošanās vai tieši pirms došanās uz sauļošanas procedūrām.

Un vēl, iegādājieties fotoepilātorus pie oficiālajiem pārstāvjiem Latvijā. Viņiem parasti noliktavās (uz vietas) ir vairāk aparātu un līdz ar to, piegādes laiks būs krietni īsāks, bet, ja kaut kas notiks ar aparātu, tad noteikti saņemsiet garantijas apkalpošanu.

Ienāc šeit, un iepazīsties ar fotoepilātoru salīdzinājuma tabulu, ko mēs esam sagatavojuši, lai Jums būtu ērtāk un pārskatāmāk salīdzināt vairākus fotoepilātorus vienuviet.

Ja Jums radīsies kādi jautājumi, vienmēr varat sazināties ar mums un noskaidrot vajadzīgo informāciju.

Publicēts www.hairfree.lv